Za pośrednictwem internetu, bez konieczności opuszczania mieszkania, warszawską ofertę kulturalną można poznać dzięki platformie VOD. Filmy, animacje, podcasty, a także wybrane wydarzenia muzyczne, takie jak Koncerty Chopinowskie, są dostępne do bezpłatnego oglądania. Platforma została stworzona z myślą o warszawskich instytucjach kulturalnych i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – dla widzów. Pod jednym adresem internetowym zgromadzone są filmy, spektakle, koncerty czy nagrania z wystaw – szeroka oferta kulturalna warszawskich teatrów, muzeów oraz fundacji i stowarzyszeń.
Na miejskiej platformie VOD dostępne są liczne produkcje filmowe przeznaczone dla najmłodszych. Filmy dla dzieci pogrupowane są na podstawie wieku i tematyki; obejmują one seriale dokumentalne oraz opowieści o tematyce ekologicznej. Udostępniono również bezpłatny cykl filmów „Trampolina do kina poleca”, składający się z filmów fabularnych, animowanych i krótkometrażowych. Cykl ten został stworzony przez ekspertów z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Festiwalu Kino w Trampkach. Wśród dostępnych tytułów znajdują się „Dziewczyny o footballu”, „Dzieci ze Wszystek Większych” czy „Chłopiec i ośmiornica”.
Przygotowana przez Stołeczną Estradę seria „Jerz Igor czyta i gra: Baśnie włoskie” to wyjątkowa niespodzianka dla dzieci i dorosłych. W czterech odcinkach Jerzy z Igorem, przy akompaniamencie muzyki na żywo, czytają baśnie Italo Calvino.
Dla miłośników muzyki klasycznej warszawska platforma VOD umożliwia zapoznanie się z nagraniami Koncertów Chopinowskich, które zostały zarejestrowane w Łazienkach Królewskich. Piękno wnętrz stanisławowskich oraz niezwykła akustyka dodatkowo podkreślają wyjątkowość tych wydarzeń. Wszystkie koncerty są dostępne bezpłatnie.
Bez konieczności wychodzenia z domu widzowie mogą obejrzeć film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, opowiadający o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku, przedstawionych za pomocą animacji poklatkowej. Dodatkowo, dostępny jest film „Kto napisze naszą historię” – amerykańsko-polski fabularyzowany dokument opowiadający o działalności grupy historyków i społeczników Oneg Szabat, powołanej w warszawskim getcie przez Emanuela Ringelbluma, której misją było dokumentowanie życia w getcie oraz losów Żydów w okupowanym kraju.