56-letni mieszkaniec Góry Kalwarii zatrzymany za próbę zabicia psa poprzez wyrzucenie go przez okno

Na Mazowszu, w miejscowości Góra Kalwaria, do dramatycznego zdarzenia doszło kiedy 56-letni mężczyzna postanowił wyrzucić szczeniaka – zwierzę należące do swojej partnerki – przez okno mieszkania w bloku. Ta straszna sytuacja została ujawniona dzięki fundacji Viva!, której działalność skupia się na ochronie praw zwierząt. Szczęśliwie, mimo poważnych obrażeń, czworonóg przeżył tragiczne wydarzenie i obecnie jest pod opieką lekarzy w szpitalu. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, co może skutkować karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Szczegóły tego niepokojącego incydentu zostały przekazane przez fundację Viva!. Zgodnie z ich relacją, nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce podczas niedzielnego popołudnia 11 lutego, na jednym z osiedli w Górze Kalwarii. Okazuje się, że pod wpływem alkoholu, 56-latek podjął decyzję o wyrzuceniu psa przez okno. Świadkiem tego zdarzenia była sąsiadka mieszkająca na niższym piętrze, która zauważyła szczeniaka opadającego z nieba. Natychmiast zrozumiała, że sytuacja jest wynikiem celowego działania mężczyzny – pies spadł bowiem daleko od budynku. Kobieta bez wahania wezwała na miejsce policję – informuje fundacja w swoim oficjalnym komunikacie.

Zwierzę, którego imię to Leon, doznało poważnych obrażeń, w tym krwawienia z pyska. Upadł on na trawnik, tuż obok metalowej bariery i betonowego chodnika. Pierwsza pomoc została udzielona mu przez troskliwych sąsiadów. „Badanie wykazało, że biedny szczeniak ma stłuczone i obrzęknięte płuca, uszkodzone zęby oraz krwiak w pęcherzu moczowym” – pisze fundacja.

Jak podaje Fundacja Viva!, o zdrowie Leona dbają teraz jej pracownicy. Szczeniak trafił do szpitala dla zwierząt, gdzie jest pod stałą opieką i dostaje potrzebny mu tlen. Najbliższe dni okażą się decydujące dla jego dalszych losów. Fundacja jest zdeterminowana aby sprawca został ukarany – podkreśla Magda Słowińska z Fundacji Viva!, cytowana w komunikacie.