Eksplozja butli gazowej wywołała pożar w restauracji na warszawskim Starym Mieście

W sercu stolicy, na zabytkowym Starym Mieście w Warszawie, doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W jednym z licznych punktów gastronomicznych, które tętnią życiem zarówno w dzień jak i noc, wybuchł pożar. Źródłem ognia okazała się być butla gazowa.

Mniej więcej o godzinie 14:00, w jednym z tutejszych ogródków piwnych nagle pojawił się płomień. Przyczyną pożaru była eksplozja butli gazowej. Na miejscu interweniowały aż trzy jednostki straży pożarnej, które natychmiast rozpoczęły akcję gaśniczą.

Jeszcze przed przyjechaniem profesjonalnych służb ratunkowych, jeden odważny pracownik lokalu podjął ryzykowną próbę ugasić rosnący ogień. Niestety, w wyniku swojej bohaterskiej postawy doznał lekkich poparzeń dłoni. Na szczęście, pomocy medycznej udzielił mu natychmiastowo przybyły zespół ratownictwa medycznego.

Poza tym incydentem, miejscowy ogródek piwny został tymczasowo zamknięty. Obecnie trwają prace porządkowe po pożarze. Bez wątpienia, takie zdarzenia przypominają o konieczności stałego monitorowania stanu technicznego urządzeń i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.