Sąd nakłada areszt na 42-letniego mieszkańca Brzeszcz oskarżonego o przemoc domową

W Brzeszczach doszło do aresztowania 42-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej partnerki. Asp. szt. Małgorzata Jurecka, reprezentująca policję w Oświęcimiu, poinformowała ostatnio, że mężczyzna ten nie zastosował się do nakazów prokuratorskich dotyczących zakazu zbliżania się do ofiary, które otrzymał kilka dni temu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany wielokrotnie obrażał swoją partnerkę, groził jej i spowodował u niej obrażenia ciała. W minionym tygodniu prokurator przedstawił mu zarzuty i nałożył zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną kobietą. Mimo to, mężczyzna ten złamał postanowienia sądu, co skutkowało koniecznością interwencji policji i zatrzymaniem 42-latka.

„Prokurator przedstawił dowody na łamanie przez podejrzanego nałożonych na niego zakazów. Po prezentacji dowodów, mężczyzna został przetransportowany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Tam sędzia zgodził się na wniosek prokuratora dotyczący aresztowania mężczyzny” – przekazała Jurecka.

W kontekście zarzucanych czynów, rzecznik policji podkreśliła, że za groźby karalne grozi do 3 lat więzienia, za uszkodzenie ciała – kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za znieważenie – możliwość nałożenia grzywny lub ograniczenia wolności.