Ukończenie budowy pierwszej jezdni ulicy Spacerowej – przywrócenie ruchu autobusowego w grudniu

Po długotrwałych pracach związanych z budową trasy tramwajowej do Wilanowa, wykonawca przystąpił do odtwarzania pierwotnego przebiegu ulicy Spacerowej. Początek grudnia przyniesie ważną zmianę dla mieszkańców, gdyż to właśnie wtedy planowane jest przywrócenie ruchu autobusowego na tej ulicy. Niemniej jednak, początkowo autobusy będą kursować jedynie w kierunku Mokotowa.

Obecne warunki atmosferyczne są kluczowe dla postępów prac budowlanych. Jak zaznaczyli urzędnicy ze stołecznego ratusza, jeżeli nie wystąpią ekstremalne warunki pogodowe, takie jak silne mrozy czy intensywne opady, to harmonogram prac pozostanie bez zmian. Dzięki temu już na początku grudnia po ulicach Spacerowej i Goworka będą mogły kursować autobusy ośmiu linii.

Tymczasem nowo wybudowana jezdnia będzie dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej. Natomiast kierowcy samochodów osobowych nadal będą musieli korzystać z dotychczasowych objazdów. Autobusy linii 131, 167, 168, 501, 519, 522, N31 i N81 będą mogły już poruszać się w kierunku ulicy Belwederskiej. Natomiast w przeciwnym kierunku autobusy te pozostaną na trasach objazdowych. Podobnie będzie wyglądać sytuacja na dalszych odcinkach tras: 131, 167, 168, N31 i N81, które nadal będą kursowały objazdem przez ulice Nabielaka lub Sułkowicką. Autobusy linii 119 nie zmienią swojej trasy.

Na skrzyżowaniu ulic Belwederska, Spacerowa i Gagarina dojdzie do przesunięcia przejazdu. Mimo to, organizacja ruchu będzie taka sama jak dotychczas – po jednym pasie ruchu w kierunku Mokotowa oraz do centrum miasta.