Cykliczne letnie spotkania dla rodzin "Warszawskie kocykowanie" zaplanowane na rok 2024

Wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych wypełnione będą tegoroczne rodzinne spotkania na świeżym powietrzu, zorganizowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Wśród nich znajdą się m.in. budowanie domków dla ptaków, tworzenie eko-breloczków, malowanie za pomocą kolorowego piasku oraz zabawy z chustą animacyjną. Pierwsze z tych wydarzeń odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a kolejne zostaną przeprowadzone w pozostałe weekendy wakacji.

Inicjatywa pod nazwą „Warszawskie kocykowanie” to bezpłatne, plenerowe spotkania dedykowane najmłodszym mieszkańcom stolicy oraz ich rodzicom. W ramach tych spotkań uczestnicy będą mogli relaksować się na kocach czy leżakach w otoczeniu zielonych warszawskich parków, a także wznieść udział w różnorodnych warsztatach tematycznych i zajęciach rozwojowych, czy obejrzeć przedstawienia teatralne.

W tym roku serią spotkań dla najmłodszych warszawiaków objęte zostaną sześć stołecznych parków. Przygoda rozpocznie się w ostatnią niedzielę czerwca w parku Pole Mokotowskie, następnie 7 lipca spotkania przeniosą się do Parku im. Stefana Żeromskiego, 21 lipca do parku Picassa, 11 sierpnia do Parku Bródnowskiego, a 25 sierpnia do Alei Sportów Miejskich Bemowo. Cykl wydarzeń zakończy się 1 września na Plaży Romantycznej w dzielnicy Wawer.

W ramach „Warszawskiego kocykowania” odbędzie się szereg atrakcji i warsztatów. Niektóre z nich to m.in.: przedstawienia teatralne, warsztaty tworzenia origami, tworzenie zwierząt z papierowych rozet, warsztaty zdobienia domków dla ptaków oraz eko-tworzenie szarpaków i gryzaków dla czworonogów. Dodatkowo będą organizowane zabawy pacynkami, kolorowanka XXL, tor przeszkód dla czworonogów oraz spacer ekologiczny „PARKOWELOVE” po poszczególnych parkach.