Czy będzie przełom w sprawie zabójstwa z Łodzi?

Łódzka policja przedstawiła stworzony przy współpracy z Parabon Nanolabs z USA, zaawansowany portret pamięciowy przedstawiający prawdopodobnego sprawcę zabójstwa z 4 grudnia 2020 r.

Łódź – zabójstwo w Parku na Zdrowiu

Do morderstwa 57-letniej nauczycielki z Łodzi doszło 4 grudnia 2020 r. około godziny 18:30 w łódzkim parku na Zdrowiu. Ciało ofiary zostało znalezione około 2 w nocy, ukryte pod stertą liści. Policja nie wykryła dotąd sprawcy zabójstwa, ale skompletowała na miejscu zbrodni spory materiał DNA sprawcy, który pozwolił na wykonanie nowatorskich badań.

W sprawie dotąd przesłuchano wiele osób, także część tych, które zarejestrował monitoring wokół parku, ale żadna z nich nie pasowała do profilu sprawcy.

Pomoc amerykańskiego laboratorium

Laboratorium Parabon Nanolabs przebadało przesłane przez łódzką policję próbki i opracowało zaawansowany portret, metodą użytą pierwszy raz w Polsce. Sprawca ma mieć około 25 lat, jasny kolor skóry, ciemne włosy i prawdopodobnie piwne oczy. Na tej podstawie policja poszukuje prawdopodobnego mordercę z łódzkiego parku. Wszystkie osoby, które pomogą w namierzeniu sprawcy, otrzymają nagrodę finansową, wynoszącą 70 tys. złotych. Na informację łódzka policja czeka pod numerami telefonów: 47 841 45 05, kom. 798 030 848. Nowatorska metoda DNA pozwala ustalić pewne cechy wyglądu sprawcy. Pozostaje on do tej pory niewykryty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi

. Oprócz sprawcy prokuratura i policja poszukuje także osoby, które zarejestrował miejski monitoring w okolicach parku, gdyż te mogą także mieć ważne informacje co do przebiegu i sprawcy morderstwa.