Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020 w Warszawie

Dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, Polska miała zaszczyt organizować kolejną edycję tego wydarzenia rok później. Z tej okazji do Polski zjechali się artyści z całej Europy. Sprawdź, jak wyglądał ten event.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach – podstawowe dane

17. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbyła się w Polsce, a dokładniej w Gliwicach na Arenie Gliwice. Miało to miejsce 24 listopada, a za jego organizację była odpowiedzialna Europejska Unia Nadawców, która współpracowała z Telewizją Polską.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach był prowadzony przez Idę Nowakowską, Aleksandra Sikorę oraz Roksanę Węgiel, czyli zwycięzcę ostatniej edycji konkursu. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Share the Joy”, czyli „Podziel się radością”. Piosenka o tym samym tytule została wykonana 18 listopada podczas ceremonii otwarcia eventu przez Roksanę Węgiel oraz innych uczestników konkursu. Ponownie zaprezentowano ją także podczas finału.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 w Gliwicach – wyniki

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 przyniósł kolejne zwycięstwo Polski. Tym razem tryumfowała Viki Gabor, która wystąpiła z utworem „Superhero”. Stał się on przebojem wielokrotnie puszczanym w stacjach radiowych. Dzięki temu kolejna edycja konkursu także była organizowana w Polsce, tym razem w Warszawie.

Kolejne miejsca na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 zajmowali kolejno Kazachstan, Hiszpania, Holandia, Francja, Macedonia Północna, Włochy, Australia, Jordania, Serbia, Białoruś, Irlandia i inne.