Końcówka przebudowy al. 29 Listopada w Krakowie: Zmiany w kursowaniu autobusów i utrudnienia na ul. Kocmyrzowskiej

Radosne wieści dla kierowców z Krakowa. Prace związane z remodelacją al. 29 Listopada mają zostać zakończone jeszcze przed nadchodzącymi świętami, zgodnie z wcześniej zapowiedzianym harmonogramem. Odgrywający kluczową rolę w inwestycji etap, obejmujący skrzyżowanie al. 29 Listopada z ul. Dobrego Pasterza, został właśnie sfinalizowany. W efekcie tego, od 7 grudnia linie autobusowe o numerach 105, 132, 139, 199, 405 i 610 powróciły na swoje dotychczasowe trasy.

Zarząd Transportu Publicznego (ZTP) w Krakowie przekazał informacje o planowanych zmianach dotyczących komunikacji miejskiej w tym rejonie. Przystanek „Dobrego Pasterza” 01, który znajduje się przy ul. Dobrego Pasterza tuż przed skrzyżowaniem, nie będzie już więcej funkcjonować.

Od tej pory pasażerowie linii nr 105, 132, 139, 199 i 610 będą korzystać z przystanku „Dobrego Pasterza” 04. Nowy przystanek zostanie umieszczony na al. 29 Listopada, bezpośrednio po skręcie w lewo z ul. Dobrego Pasterza.

Zmiany w organizacji ruchu nie ominą również ul. Kocmyrzowskiej. Już od 12 grudnia, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Jarzębiny a ul. Poległych w Krzesławicach, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Właśnie w tym okresie wykonawca rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej rozpocznie proces budowy nowego chodnika wzdłuż północnej strony drogi prowadzącej do Proszowic. W pierwszej fazie prace dotyczyć będą fragmentu drogi najbliżej ul. Jarzębiny i spowodują czasowe zwężenie jezdni oraz konieczność stosowania ruchu wahadłowego podczas załadunku i rozładunku materiałów budowlanych. Prace te potrwają do końca trzeciej dekady grudnia.

W następnych etapach inwestycji, budowa chodnika tymczasowego będzie kontynuowana w kierunku ul. Poległych w Krzesławicach.