Młodociani sprawcy morderstwa na transpłciowej koleżance z klasy. Szczegóły zbrodni wstrząsają

Tragiczne wydarzenie, które wstrząsnęło lokalnym społeczeństwem, miało miejsce 11 lutego bieżącego roku. Zaledwie 16-letnia Brianna Ghey, znana wcześniej jako Brett Spooner, została brutalnie zamordowana przez swoich rówieśników w Culcheth Linear Park nieopodal Warrington, położonym w północnej części Anglii. Ciało dziewczyny zostało odnalezione przez przechodniów spacerujących ze swoimi czworonożnymi pupilami. Morderstwo, jak się okazało, było dziełem dwóch uczniów tej samej szkoły, którymi byli nastoletnia dziewczyna i chłopak, mający w chwili dokonania zbrodni po 15 lat.

Plan zabójstwa był przez nich przygotowywany przez sześć miesięcy przed ostatecznym jego wykonaniem. Brianna, która przeszła transformację płciową i żyła jako dziewczyna, wzbudziła w swoich oprawcach niepohamowane pragnienie zniszczenia. Przygotowania do zbrodni oraz jej szczegóły zostały ujawnione dzięki wiadomościom tekstowym, które oboje od siebie otrzymywali. Jedna z tych wiadomości brzmiała: „Chcę zobaczyć, czy krzyczy jak mężczyzna, czy jak dziewczyna”. Te esemesy stały się kluczowym dowodem w procesie sądowym.

Mimo oskarżeń, obydwoje zaprzeczają swoim winom. Proces ujawnił jednak, że obaj młodzi przestępcy byli zafascynowani przemocą, śmiercią i torturami. Kiedy udało im się zwabić Briannę do parku na spotkanie, natychmiast przystąpili do bezlitosnego ataku. Zaatakowali ją w szale, zadając jej 28 kłujących ran.