Ekscytujące morsowanie na warszawskiej plaży Rusałka dobiega końca

W nadchodzącą niedzielę, 10 grudnia o godzinie 10:00, na popularnej plaży Rusałka w Warszawie, dojdzie do finału siódmej edycji morsowania zorganizowanej pod egidą ratusza. Uczestnicy tego radosnego wydarzenia, otuleni ciepłem bębniarskich rytmów, zanurzą się w zimnej wodzie Wisły. Ci, którzy wykażą największą wytrzymałość podczas morsowania, zostaną obdarowani pamiątkami od organizatorów.

Projekt o nazwie „Cztery Pory Wisły – Szkółka Morsowa Dzielnicy Wisła” rozpoczął swoją działalność 5 listopada. Na cotygodniowych spotkaniach zgromadziło się blisko 2 tysiące entuzjastów tego sportu, wśród których było aż pięćdziesięcioro dzieci morsujących razem ze swoimi opiekunami. Wielu uczestników przyszło na plażę z psami, które jednak wolały pozostać na lądzie i obserwować swoich właścicieli z bezpiecznej odległości.

Jak to bywa każdego roku w grudniu, Dzielnica Wisła zaprasza miłośników morsowania na galę finałową szkółki morsowej, która odbędzie się w niedzielę 10 grudnia na plaży Rusałka i w Beach Bar Aquatica. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była „Wspólność”, co symbolizuje nie tylko świetną zabawę, ale również odpowiedzialność wszystkich uczestników za jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w stolicy – warszawski odcinek Wisły.

Podczas każdej sesji morsowania, uczestnicy aktywnie angażowali się w sprzątanie plaż oraz lasów łęgowych. Dzięki wysiłkom prawie 200 ekologicznie świadomych wolontariuszy, udało się zebrać łącznie aż 19 tysięcy litrów śmieci.

Uczestnicy morsowania mieli także możliwość skorzystania z sauny lub rozgrzewania się przy ognisku, popijając pyszną zupę (dostępną zarówno w wersji mięsnej, jak i wegańskiej). Łącznie „morsy” spożyły podczas imprezy aż 500 litrów różnorakich zup.