Ogromne utrudnienia i wiele osób rannych w wyniku poważnego wypadku autobusu miejskiego i samochodu osobowego

Warszawa, okolice Galerii Mokotów, stały się miejscem poważnego zdarzenia drogowego. W środę doszło tam do kolizji między autobusem miejskim a samochodem marki bmw. Efektem tego zdarzenia była kontuzja sześciu osób oraz istotne kłopoty w ruchu w rejonie centrum handlowego.

Informacje o tym niefortunnym incydencie przekazała Komenda Stołeczna Policji. Po niebezpiecznym zdarzeniu na drodze, które zaangażowało autobus komunikacji miejskiej oraz pojazd osobowy marki bmw, odnotowano sześć ofiar. Z wiadomości zdobytych za pośrednictwem Radia ZET można wywnioskować, że przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej był niedostatek ostrożności ze strony kierowcy bmw, który nie ustąpił miejsca jadącemu autobusowi.

Niestety, skutki kolizji były poważne. Bmw zostało trafione bokiem przez nadjeżdżający autobus. Na skutek tego uderzenia przód autobusu linii 317 uległ całkowitemu uszkodzeniu. Kierujący bmw zapewne nie przyznał pierwszeństwa autobusowi, co doprowadziło do zdarzenia.

Dariusz Klimczak, reporter Radia ZET, informuje, że najgorzej poszkodowane były osoby podróżujące bmw. Czterech mężczyzn, z których trzech było nieprzytomnych, znajdowało się w środku auta. Na miejsce przybyli strażacy, którzy musieli otworzyć boczne drzwi pojazdu, aby wydostać poszkodowanych. Również kierowca miejskiego autobusu i jeden z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala, jednak ich życie nie jest zagrożone.

Wypadkowe miejsce blisko Galerii Mokotów stało się terenem istotnych problemów z ruchem drogowym. Komenda Stołeczna Policji poinformowała o przewidywanej trzygodzinnej przerwie w normalnym funkcjonowaniu ruchu, która potrwa do około 16:30.