Okulary VR Apple’a za 14 tys. zł stają się niebezpiecznym trendem wśród kierowców

W ostatnim czasie zauważalny jest niepokojący trend, który zaczął się jako internetowy żart. Mowa o amerykańskich kierowcach, którzy podczas jazdy samochodem zakładają na głowę okulary Apple’a, które kosztują aż 14 tys. zł. Nie dość, że cena tych okularów jest wygórowana, to dodatkowo ich używanie w czasie prowadzenia pojazdu jest niebezpieczne.

Okulary wirtualnej rzeczywistości Apple Vision Pro to innowacyjny produkt, który pozwala na obserwację otoczenia, ale jednocześnie łączy je z wirtualnym światem. Przy cenie rzędu 14 tys. zł oferują one możliwość podglądu komunikatorów oraz oglądania filmów. Niestety, wielu kierowców traktuje te funkcje jako zachętę do używania okularów podczas prowadzenia samochodu.

Trend ten stał się popularny w dużej mierze dzięki filmowi opublikowanemu na serwisie X przez Dante Lentiniego. W materiale Lentini dokumentuje swoją jazdę Teslą po autostradzie z założonymi na głowie okularami Apple’a. Na koniec filmu ukazany jest nawet radiowóz, a według niektórych widzów, Lentini mógł zostać aresztowany za swój czyn. Film zyskał ogromną popularność, przyciągając ponad 24 miliony widzów i zainspirował wielu innych kierowców do powtórzenia tego niebezpiecznego eksperymentu.