Podsumowanie szczegółów dotyczących procesu głosowania w Krakowie

Zgodnie z informacjami, proces wyborczy w Krakowie ma miejsce w 454 miejscach, które składają się z 411 stałych punktów głosowania oraz 43 dodatkowych lokalizacji (szpitale, domy pomocy społecznej, zakłady karne).

Na dzień 18 kwietnia liczba uprawnionych do głosowania mieszkańców Krakowa wynosiła 580 427.

Ogólna liczba osób zarejestrowanych na stałe w Krakowie wyniosła 703 904 (stan na 18 kwietnia). Jednocześnie Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przyznał pozytywne rozpatrzenie dla 9 757 aplikacji o uwzględnienie w stałym obwodzie głosowania.

Osoby niepełnosprawne i seniorzy, którzy mają trudności z poruszaniem się, mają możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu do i od punktów głosowania na terenie miasta. Zapisy osób niepełnosprawnych korzystających z transportu do lokali wyborczych zostały przyjęte od 15 do 19 kwietnia. Tak jak wcześniej, rejestracja jest dostępna także w dniu wyborów od godziny 7:00 do 21:00 pod numerami telefonów: 12 616 50 76 oraz 12 323 32 40.

Państwowa Komisja Wyborcza udostępniła na swojej stronie internetowej wyszukiwarkę punktów głosowania, dzięki której każdy – bez konieczności logowania – może sprawdzić lokalizację swojego lokalu wyborczego w wyborach samorządowych. Po wpisaniu nazwy miasta i ulicy w wyszukiwarkę, pojawią się odpowiednie komisje obwodowe wraz z ich lokalizacją. Następnie wystarczy tylko sprawdzić, do której wyświetlonej komisji nasz budynek jest przypisany.