Prace na ulicach Wielickiej i Kocmyrzowskiej mogą spowodować korki w Krakowie

Dzień roboczy może rozpocząć się od problemów dla kierowców dojeżdżających do Krakowa od strony południowej. Planowane są prace budowlane na ulicy Wielickiej, które obejmują fragment drogi od skrzyżowania z ulicą Wlotową aż do Facimiech. Tymczasem na północnej części miasta, pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej także będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. Tramwaje nie będą kursować ulicą Kocmyrzowską przez najbliższe dwa tygodnie.

Planowane prace przy przebudowie ulicy Wielickiej obejmują odcinek od skrzyżowania z ulicą Wlotową aż do Facimiech. Fragmenty tego odcinka zostaną zwężone do dwóch pasów ruchu, ograniczając maksymalną prędkość do 50 km/h. W ramach projektu przebudowy zaplanowano m.in. renowację przystanku autobusowego, dodatkowy pas ruchu oraz rozbudowę istniejącej ścieżki rowerowej.

Kolejne przeszkody pojawią się w piątkowe popołudnie, gdy rozpoczną się prace przewiertowe pod jezdnią. Każdy z trzech pasów ruchu zostanie zwężony, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Utrudnienia potrwają do końca weekendu.

Zmiany w systemie komunikacji miejskiej wpłyną także na ulicę Kocmyrzowską. Przez najbliższe dwa tygodnie tramwaje nie będą tam kursować. Powodem jest rozpoczęcie prac przy podłączeniu nowego układu torowego w rejonie węzła drogi ekspresowej S7 do istniejącego już torowiska. Tramwaje linii numer 1 i 5 zostaną przekierowane do pętli znajdującej się przy rondzie Hipokratesa.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w kursowaniu tramwajów są dostępne na stronie Zarządu Transportu Publicznego.