Tragiczny pożar w Turzynie-Kolonii: dwie osoby nie żyją, jedna hospitalizowana

W małej miejscowości Turzyn-Kolonia, znajdującej się na terenie powiatu wyszkowskiego w województwie mazowieckim, doszło do straszliwej tragedii. Pożar, który wybuchł w budynku jednorodzinnym, przyczynił się do śmierci dwóch osób. Trzecia z ofiar została natychmiast przetransportowana do szpitala w stanie krytycznym.

Niezwykle dramatyczne wydarzenia rozegrały się w poniedziałkowy wieczór. Jak informuje starszy brygadier Sławomir Pietrzak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, pożar wybuchł w murowanym domu jednorodzinnym. Na szczęście udało się go szybko opanować i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu. Nikt inny nie był narażony na ryzyko. Gdy strażacy przybyli na miejsce, ewakuowali trzy osoby z płonącego budynku. Niestety, w przypadku dwóch z nich ratownicy musieli zakończyć próby reanimacji. Zgon obu osób potwierdził na miejscu zespół ratownictwa medycznego.

Kolejne informacje na ten temat przekazał nam nadkomisarz Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Jak wyjaśnił, dwie zmarłe kobiety miały odpowiednio 81 i 34 lata. 71-letni mężczyzna, również ofiara pożaru, trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Na miejscu prowadzone są teraz czynności pod nadzorem prokuratora oraz techników policyjnych. W planach są również działania z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.