Utrudnienia w ruchu drogowym na warszawskich ulicach. Kolejne prace remontowe i budowlane rozpoczęte

Od dnia 22 kwietnia, czyli od poniedziałku, trzy warszawskie dzielnice doświadczą kolejnych utrudnień w ruchu drogowym. Na Białołęce, Woli oraz w Wawrze zostaną przeprowadzone liczne prace związane z budową kanalizacji, budową rond oraz remontem dróg. Konkretnie chodzi o ulice Fajną, Pereca, Waliców i Wydawniczą oraz skrzyżowanie ulic Czeremchowej i Prząśniczek.

Prace na Białołęce obejmują budowę kanalizacji sanitarnych na ulicy Fajnej. Przez cały czas trwania prac droga na tej właśnie ulicy będzie zamykana na krótkich odcinkach. To oznacza, że kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Również autobusy linii 120, 134 i 226 będą musiały zmienić swoje trasy. Na okres budowy wprowadzone zostaną także inne zasady pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulicy Fajnej z Mańkowską – ta pierwsza stanie się drogą podporządkowaną.

W przypadku Woli, w poniedziałek rozpoczną się prace remontowe na fragmentach ulic Waliców i Pereca. W trakcie kolejnych etapów prac wprowadzany będzie ruch jednokierunkowy. Na obu ulicach zostaną położone nowe płyty chodnikowe, a także odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni. Prace te mają zakończyć się w połowie lipca.

W Wawrze natomiast, w ramach prac przy torowisku kolejowym, właśnie kończy się budowa kanalizacji na ulicy Wydawniczej. Od poniedziałku, 22 kwietnia, planowane jest rozpoczęcie naprawy nawierzchni po tych robotach. Na czas prac zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Na koniec warto dodać, że u zbiegu ulic Czeremchowej i Prząśniczek planowane jest wybudowanie ronda. Prace również rozpoczną się 22 kwietnia i potrwają do końca miesiąca. W czasie robót zmieni się organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu.