Warszawa przygotowuje się na jedenastą odsłonę programu akceleracyjnego Warsaw Booster

W obliczu potrzeby budowania miast zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie zachowując komfort życia dla ich mieszkańców, nowoczesne technologie stają się niezbędne. To właśnie dlatego stolica Polski, Warszawa, już po raz jedenasty organizuje program akceleracyjny pod nazwą Warsaw Booster. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie startupów, które oferują innowacyjne rozwiązania umożliwiające zrównoważony rozwój miast.

Program Warsaw Booster to unikalna inicjatywa łącząca twórczą energię startupów z aktualnymi wymaganiami i wyzwaniami miast XXI wieku. W tym roku program koncentruje się na proponowanych rozwiązaniach dotyczących różnych obszarów, takich jak bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysem, edukacja, kultura i turystyka, pomoc społeczna i integracja, rolnictwo miejskie i żywność, środowisko i zrównoważony rozwój, transport i komunikacja oraz zdrowie i opieka medyczna.

Udział w programie stanowi niewątpliwą korzyść dla młodych firm. Daje im szansę na indywidualne wsparcie ze strony mentorów i doradców biznesowych, pozwala zdobywać cenną wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i budować sieć kontaktów, które przyczynią się do ich dalszego rozwoju. Dodatkowym atutem Warsaw Boostera jest możliwość współpracy z samorządem miejskim. Co roku organizowane są warsztaty z udziałem przedstawicieli różnych biur stołecznego ratusza i spółek miejskich, gdzie startupy mogą uzyskać dostęp do danych czy porad ekspertów pracujących dla miasta.

Startupy uczestniczące w Warsaw Booster mają również możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Najlepsze zespoły będą miały okazję rywalizować o trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tys. zł.

Startupy z innowacyjnymi pomysłami na rozwój miejski mogą zgłosić swoje projekty do programu Warsaw Booster poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Rekrutacja do programu trwa do 31 lipca 2024 roku, a 25 najciekawszych projektów zostanie zakwalifikowanych do pierwszej rundy.

Program akceleracyjny Warsaw Booster jest inicjatywą miasta stołecznego Warszawy, którą realizuje we współpracy z trzema organizacjami: Fundacją Startup Hub Poland (SHP), Fundacją StartSmart CEE oraz Fundacją Mobile Open Society Through Technology (MOST). Od roku 2015 program wsparł już ponad 400 firm, a 30 z nich zostało uhonorowanych za innowacyjność i wkład w rozwój miasta. Warsaw Booster wpisuje się w realizowanie celu 4.2. „Strategii #Warszawa2030” – Generujemy innowacje.