Warszawskie posypywarki w akcji na stołecznych drogach podczas mroźnego czwartku

Pogoda w Warszawie w czwartek będzie charakteryzować się typowo zimowymi warunkami. Od rana, na ulice miasta wyjechało 170 posypywarek, które przystąpiły do pracy. Kolejne maszyny są w stanie gotowości i mogą zostać skierowane do działań, jeżeli warunki atmosferyczne tego wymagać będą.

Służby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w stolicy rozpoczęły swoje obowiązki wcześnie rano. Już od godziny 6.15, 170 posypywarek przemierzało te obszary, gdzie kursują miejskie autobusy. W efekcie zajęły się one obsługą około 1500 kilometrów stołecznych dróg. Dodatkowe działania czyszczenia przeprowadzane są również na tych odcinkach dróg, które zostały zgłoszone przez urzędy dzielnic.

Zarząd Oczyszczania Miasta daje pełną gwarancję, że stan nawierzchni ulic oraz chodników jest ciągle monitorowany przez całą dobę. Służby te śledzą także najnowsze dane meteorologiczne oraz prognozy pogody. W przypadku konieczności, Zarząd zleci dodatkowe akcje posypywania.

Na mostach, wiaduktach oraz stromych drogach, takich jak Belwederska czy Tamka, pracuje 42 posypywarki. Są to miejsca, w których działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się już o godzinie 4:50. Obejmują one swymi działaniami około 240 kilometrów stołecznych dróg.

Pomimo faktu, że warstwa śniegu była dość cienka, została skutecznie usunięta. Aktualnie nie obserwuje się opadów śniegu.