Zapraszamy instytucje do udziału w Nocy Muzeów 2024!

Rozpoczęły się przygotowania do XX edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja 2024 roku. Jest to jedno z ulubionych wydarzeń kulturalnych mieszkańców stolicy, dlatego m.st. Warszawa zaprasza już teraz instytucje do zgłaszania swojego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Uczestnictwo w Nocy Muzeów jest otwarte dla wszystkich placówek związanych z kulturą, sztuką, nauką lub historią funkcjonujących na terenie Warszawy. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez specjalny formularz dostępny online, a termin ich składania upływa 15 marca 2024 roku o godzinie 23:59. Przed przystąpieniem do procesu rejestracji, instytucje powinny zapoznać się z regulaminem tego procesu.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przygotowanie programu, który będzie dostępny dla wszystkich odwiedzających bez żadnych kosztów. Planowane wydarzenia powinny rozpocząć się najwcześniej o południu dnia 18 maja i zakończyć do rana następnego dnia.

Podobnie jak w poprzednim roku, instytucje mają możliwość zorganizowania tradycyjnych wizyt na miejscu, zwiedzania terenu na zewnątrz lub udostępnienia swoich zbiorów online.

Aktualne informacje na temat trwających przygotowań do Nocy Muzeów są regularnie publikowane na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku.

Podczas ubiegłorocznej edycji Nocy Muzeów odbyło się kilkaset różnych wydarzeń, które przyciągnęły łącznie 245 tysięcy uczestników. Spośród 270 uczestniczących placówek najwięcej odwiedzających przyciągnęło Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego – ponad 21 tys. osób. Na drugim miejscu uplasowało się Muzeum Narodowe w Warszawie z liczbą odwiedzających wynoszącą 13,5 tys., a na trzecim – Zamek Królewski w Warszawie, który odwiedziło 11 tys. osób.