Zbrodnia w Rakowiskach – o zbrodni która wstrząsnęła opinią społeczną w Polsce

13 grudnia 2014 r. w Rakowiskach położonych niedaleko Białej Podlaskiej, dwójka młodych ludzi, Kamil Niedźwiedź oraz Zuzanna Maksymiuk dokonali drastycznej zbrodni na rodzicach Kamila, państwo Agnieszkę i Jerzego Niedźwiedziów.

Zbrodnia ta została przedstawiona przez Joannę Mazur w podcaście pt. ’ Szanuj ojca swego i matkę swoją’ który ukazał się na portalu YouTube, w ramach cyklu ’ Piąte: Nie zabijaj’.

Kim byli młodzi ludzie, którzy dopuścili się tej drastycznej zbrodni?

Dziewiętnastoletnia Zuzanna Maksymiuk była początkującą poetką, która próbowała swych sił pod pseudonimem Maria Goniewicz. Zuzanna została uznana przez psychologów oraz policjantów którzy dokonywali jej przesłuchania za osobę, która 'żyje w swoim chorym świecie’. Dziewczyna już wcześniej sprawiała poważne problemy wychowawcze, wielokrotnie zmieniała szkołę, z jednej została usunięta, ponadto była oskarżana o seks z małoletnią. Kamil Niedźwiedź, który w momencie popełnienia zbrodni miał osiemnaście zanim nawiązał znajomość z Zuzanną był osobą niesprawiającą problemów natury wychowawczej, pod wpływem dziewczyny jego zachowanie całkowicie się zmieniło.

Co stało się 13 grudnia 2014 r. w Rakowiskach? Jak przebiegała zbrodnia?

Do podwójnego morderstwa doszło w nocy z 12/13 grudnia 2014 r. Ofiary zostały zaatakowane w nocy przez zaskoczenie. Młodzi zamordowali państwo Agnieszkę i Jerzego Niedźwiedziów przy pomocy noży, zadając wiele ran kłutych i ciętych szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych. Zuzanna Maksymiuk nieudolnie próbowała uciąć rękę panu Jerzemu, by ukryć ślady ugryzienia, celem zatarcia śladów. W przypadku matki Kamila powodem śmierci było przecięcie tętnicy ramiennej, w przypadku ojca chłopaka, śmierć poniesiona została wskutek licznych ran brzucha oraz krwotok wewnętrzny. Para, Zuzanna i Kamil zamordowali państwo Agnieszkę oraz Jerzego, gdyż ci nie akceptowali związku chłopaka z dziewczyną, która miała na niego destrukcyjny wpływ.

Jakie wyroki zapadły ws. zbrodni w Rakowiskach?

W grudniu 2014 r., Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok skazujący na 25 lat więzienia, Sąd Apelacyjny utrzymał go w mocy. W dniu 30 marca 2017 r. Sąd Najwyższy uchylił kasację Ministerstwa Sprawiedliwości- Prokuratora Generalnego w sprawie Kamila N. oraz Zuzanny M. skazanych wyrokiem Sądu Okręgowego w Lublinie z dnia 4 grudnia 2014 r.

One thought on “Zbrodnia w Rakowiskach – o zbrodni która wstrząsnęła opinią społeczną w Polsce

Dodaj komentarz