18. Noc w Muzeum – wydarzenie kurturalne w Krakowie

Noc w Muzeum to wydarzenie cykliczne, które powtarza się co roku. W 2021 z możliwości odwiedzenia muzeum za symboliczną opłatę w wysokości 1 złotych można było skorzystać w mocy z 13 na 14 lipca. W wydarzeniu tym uczestniczy kilkadziesiąt różnych obiektów.

Noc w Muzeum w Krakowie – informacje logistyczne

Z tego względu, aby zdążyć, odwiedzić wszystkie upatrzone wcześniej miejsca, odwiedzający musieli dokładnie zapoznać się z możliwościami i zaplanować wszystko pod kątem logistycznym. Nazwa noc w muzeum może być nieco myląca. Większość z instytucji oferowała wstęp w godzinach 19-24. Wydarzenie to obejmowało szereg różnych atrakcji i warsztatów, ale należało zapoznać się z informacjami określonymi przez poszczególne muzea, ponieważ czas trwania poszczególnych atrakcji był ograniczony, a czasem obowiązywał limit miejsc, a także wcześniejsza ich rezerwacja.

Noc w Muzeum w Krakowie – dlaczego warto było wziąć udział w tym wydarzeniu?

Noc w Muzeum było wydarzeniem dla osób w każdym wieku. Najmłodsi mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach plastycznych, czy warsztatów edukacyjnych. Z kolei młodzież i osoby dorosłe mieli szanse odwiedzić miejsca, do których dostęp na co dzień był ograniczony. Odwiedzający mieli dostęp zarówno do wystaw czasowych, jak i stałych. Dodatkowo niektóre z muzeum organizowały pokazy filmowe, a nawet koncerty. Oprócz tego w niektórych miejscach uczestnicy wydarzenia mieli okazje wysłuchać ciekawych wykładów.

Niektóre z muzeów organizowały również gry terenowy, w których mogły uczestniczyć całe rodziny. Wśród muzeów, które można odwiedzić za złotówkę, można wymieć m.in. Muzeum Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, czy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.