W Gliwicach powstała hala Arena Gliwice – co warto wiedzieć?

Już parę lat temu, bo w 2018 oddano do użytku halę Arena Gliwice. Ma być to konkurencja dla katowickiego „Spodka”, który rzeczywiście utracił wiele imprez na rzecz Gliwic.

Ma być to miejsce kultury, ale też i przede wszystkim organizowania masowych imprez, które pozwolą zarobić na halę. Aby się więcej dowiedzieć o jej historii, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Jaka jest historia Areny Gliwice?

Należy powiedzieć, że w miejscu, w którym obecnie stoi Arena Gliwice kiedyś stał Stadion XX-lecia. Było to miejsce, które miało swoją historię, a sam stadion powstał jeszcze w czasach niemieckich. Na nim odbyła się meta jednego z etapów Wyścigu Pokoju, ale było to też miejsce, na którym rozgrywali swoje mecze piłkarze Piasta Gliwice. Był to naprawdę ogromny obiekt mogący pomieścić 36 tysięcy widzów, ale jednak z czasem zaczął pustoszeć, stał się miejscem okolicznych pijaczków, którzy z czasem wykradali różnego rodzaju rzeczy. Powstanie hali nadało temu miejscu nowego wyglądu i sprawiło, że to miejsce zdecydowanie odżyło. Arena Gliwice, a wcześniej Hala Podium, bo taka miała być jej pierwotna nazwa to obiekt, na którym odbywają się największe koncerty, ale też i wydarzenia sportowe.

Jakie najważniejsze wydarzenia odbywały się w Arenie Gliwice?

Ważnym wydarzeniem był koncert Armina van Buurena na otwarcie hali, który zgromadził fanów z całego świata. Nie musimy dodawać, że sprzedano komplet biletów, a w dodatku było to wydarzenie zapamiętane na lata. W czerwcu 2022 roku zagrał tutaj Tiesto, ale trzeba powiedzieć, że nie brakuje tutaj wydarzeń sportowych. Już parę razy do Gliwic zawitało KSW, odbyła się tutaj Eurowizja dla dzieci czy też zagrał Perfect i odbyło się parę festiwali muzyki trance.