Zabójstwo w Elblągu z 16 lipca 2022 roku – co wiadomo?

16 lipca 2022 r. w jednym z elbląskich mieszkań, przy ulicy Pionierskiej znaleziono ciało 38-letniej kobiety

Relacja policji na zabójstwo w Elblągu

Jak podaje relacja policji, 16 lipca służby otrzymały zawiadomienie, o znalezieniu ciała 38-letniej mieszkanki Elbląga. Kobieta miała poważne obrażenia głowy i szyi wskazujące na uduszenie, do którego doprowadziły działanie osoby trzeciej, co ustaliła już prokuratura.

Niedługo po tym funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, że jej mąż przebywający na terenie gminy Rychlik popełnił samobójstwo. Początkowe ustalenia prowadzonego już śledztwa wskazują, że prawdopodobnie doszło do rodzinnej tragedii .

Śledztwo w sprawie zabójstwa w Elblągu

Dotychczasowe ustalenia elbląskich służb wskazują, że zabójstwa sprawca mógł dokonać jeszcze dzień wcześniej. Zwłoki kobiety znalazła córka, która poinformowała o tym fakcie ojca. Ten wkrótce później popełnił samobójstwo prawdopodobnie przez powieszenie. Małżeństwo było na etapie postępowania rozwodowego. Para miała także dwójkę małych dzieci w wieku 7 i 9 lat. Dotychczasowe śledztwo wskazuje, że prawdopodobnie mężczyzna zabił żonę, a później popełnił samobójstwo. Jak donosi Prokuratura Okręgowa w Elblągu, dokładną przyczynę i moment śmierci ustali zaplanowana już sekcja zwłok.

Motywem zabójstwa może być kryzys w rodzinie i toczące się postepowanie rozwodowe  między małżonkami. Śledztwo policji i prokuratury będzie miało za zadanie dokładne ustalenie przebiegu morderstwa i wskazanie ze stuprocentową pewnością jego sprawcy. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w sprawie morderstwa proszone są o kontakt z elbląską policją lub Prokuraturą Okręgową w Elblągu.