Dzieci przewożone do szkoły przez strażaków na zalanym terenie przy rzece Bug

Poziom wody w rzece Bug, w okolicach miejscowości Małkinia Górna i Wyszków na Mazowszu, osiągnął alarmująco wysokie wartości. Strażacy przez kilka godzin pracowali nad umocnieniem wałów za pomocą worków z piaskiem. Wieczorem w poniedziałek przekazano informacje, że poziom wody obniżył się nieznacznie, jednak sytuacja nadal jest na bieżąco śledzona.

Strażacy pracowali przez całą noc, ustawiając wały z worków wypełnionych piaskiem, aby ochronić budynki przed zalaniem w miejscowości Klukowo-Morgi. Podobne działania były realizowane również w Małkini Górnej przy ulicy Nurskiej. O godzinie 6:00 w poniedziałek, strażacy z OSP Prostyń poinformowali, że rzeka Bug przekroczyła stan alarmowy o 50 cm.

W kolejnym komunikacie strażacy z Prostynia poinformowali o swoich działaniach na terenie miejscowości Borowe. Prace nad umocnieniem wałów trwały, a ubytek w wale spowodował wzrost poziomu wody. Apel do mieszkańców skierowany był o unikanie „wycieczek” w miejsce działań strażaków. Na miejscu był patrol policji, który zabezpieczał działania strażaków – takie informacje znalazły się na profilach społecznościowych druhów z Prostynia.

Ochotnicy z Zabrodzia pod Wyszkowem opublikowali film nagrany za pomocą drona, na którym możemy zobaczyć wóz strażacki jadący zalaną drogą. Ten widok skłonił druhów do określenia go mianem „wesołego autobusu”, który przewoził dzieci z Młynarzy do szkoły. „W odpowiedzi na występujące problemy spowodowane przez wysoki poziom wody na drodze powiatowej w Młynarzach, nasza jednostka przewiozła dzieci na lekcje do szkoły w Zabrodziu – co było niewątpliwie atrakcją dla dzieci wracających po feriach” – napisały druhowie z OSP Zabrodzie.