Majowe prace wykończeniowe na moście Dębnickim – nowa organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów

W najbliższym czasie przewidziane są prace wykończeniowe na chodnikach mostu Dębnickiego. Od 24 kwietnia wprowadzone zostaną modyfikacje dotyczące ruchu pieszych i cyklistów na moście.

Gdy remont mostu Dębnickiego dobiegł końca w listopadzie poprzedniego roku, niekorzystne warunki atmosferyczne skłoniły drogowców do zabezpieczenia chodników tylko tymczasową powłoką żywiczną. Miało to na celu ochronę tej części obiektu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Teraz jednak przyszedł czas na dokończenie prac i ułożenie ostatecznej nawierzchni chodników.

Zaplanowane prace będą realizowane w dwa etapy: początek prac na chodniku od strony Wawelu zaplanowany jest na środę, 24 kwietnia. Od godziny 7 rano tego dnia, zarówno piesi jak i rowerzyści nie będą mieli dostępu do tej części mostu. Prace te mają potrwać do wtorku, 30 kwietnia. Drugi etap rozpocznie się 6 maja i obejmie chodnik od strony Salwatora, który również zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Przewidywany koniec prac to sobota, 11 maja.

Realizacja planu prac jest uzależniona od warunków pogodowych – nie mogą występować opady atmosferyczne.