Co dzieje się w Krakowie? Przegląd najważniejszych wydarzeń weekendowych!

Cracow Art Week Krakers powraca na scenę kulturalną Krakowa, zapewniając prawie 60 zróżnicowanych imprez artystycznych. Miasto jest pełne życia dzięki festiwalom muzycznym, teatralnym i tanecznym, które dostarczają niekończących się źródeł inspiracji.

Odnowiony Cracow Art Week Krakers znowu ożywa do 26 kwietnia, zajmując różnorodne przestrzenie galerii sztuki, pracowni oraz oryginalnych publicznych i prywatnych miejsc w Krakowie. Główny harmonogram składa się z niemal 60 wydarzeń kulturalnych. W sekcji dedykowanej miastu znajdują się uznane galerie i miejsca o długotrwałej tradycji. Shefter Gallery prezentuje dzieło Aleksandry Młynarczyk-Gemzy „Nieznośną melancholię detalu albo niezadomowienie”, czyli filozoficzny esej na temat DOMU, stworzony za pomocą fotografii, filmów i aranżacji przestrzeni.

36. Edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów odbywa się od 20 do 28 kwietnia. W tym roku, oprócz koncertów, program festiwalu obejmuje kursy mistrzowskie, wykłady, projekcje filmowe, prezentację wystawy jubileuszowej i specjalną sesję muzykologiczną „Matematyczność w muzyce”.

W Teatrze Łaźnia Nowa powstał spektakl o Jerzym Urbanie, jednym z najbardziej kontrowersyjnych postaci PRL. Premierę tego spektaklu obejrzeć można 19, 20, 21 i 22 kwietnia o godzinie 19:00.

Teatr Figur przygotował spektakl zatytułowany „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, który zabierze widzów do odległych przedmieść Krakowa. Spektakl odbędzie się dziś o godzinie 20:00.

Ten weekend, od 20 do 21 kwietnia, fort Jugowice przy ulicy Fortecznej 28 staje się miejscem święta oddziału Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogą skorzystać z wielu warsztatów. Wstęp na wystawy i udział we wszystkich wydarzeniach wynosi tylko 1 złoty.

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą tak wszechstronną wystawę sztuki gruzińskiej, nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Wystawę „Złote runo – sztuka Gruzji” można odwiedzić w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie aż do 15 września.

W Pałacu Sztuki w Krakowie można zobaczyć wystawę grupy panGenerator aż do 29 kwietnia. Artystyczny kolektyw prezentuje instalację pod tytułem „Icons”.

Zarząd Infrastruktury Sportowej zaprasza dzieci i dorosłych na bezpłatne zajęcia sportowe: „Kobiety w biegu” to trening dla pań, który odbędzie się dziś o godzinie 9:00.

Na lodowisku przy ulicy Siedleckiego ten weekend odbywają się międzynarodowe zawody „Walley Spring Cup 2024”. Na lodowej arenie spotka się ponad 300 łyżwiarzy figurowych z całej Polski oraz klubów zagranicznych, np. z Anglii, Słowacji czy Ukrainy. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, zachęcamy do kibicowania!

Dziś w małej hali TAURON Areny Kraków odbędzie się Cracow Judo Cup 2024 – Memoriał im. Piotra Tuczyńskiego. W zawodach weźmie udział blisko 600 młodych judoków.