Mężczyzna zaatakowany nożem na przystanku tramwajowym w Krakowie: Policja poszukuje sprawcy i opublikowała jego zdjęcia

Przy ulicy Dietla, na jednym z krakowskich przystanków tramwajowych doszło do brutalnego ataku nożownika. W wyniku zdarzenia, które miało miejsce 30 października, jeden mężczyzna doznał poważnych obrażeń. W tej sytuacji policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie rozpoczęli intensywne poszukiwania napastnika i apelują o wsparcie społeczności w identyfikacji sprawcy na podstawie udostępnionych fotografii.

Nocą 30 października 2023 roku, po godzinie 18:00 na przystanku „Starowiślna” przy ulicy Dietla w Krakowie, nieznany sprawca użył ostrza i poważnie zranił przechodzącego tamtędy mężczyznę. W wyniku ataku ruch tramwajów został tymczasowo wstrzymany, a poszkodowanego zabrała karetka.

Policjanci prowadzący dochodzenie dotyczące tego incydentu zdobyli i zabezpieczyli zdjęcie, na którym jest widoczny twarzą przestępca. Pomimo podjętych szeregów działań śledczych, nie udało się jednak ustalić personaliów sprawcy. Dlatego też, w nadziei na szybkie ustalenie jego tożsamości oraz innych kluczowych informacji, zdecydowano się opublikować zdjęcie mężczyzny i zaapelować o pomoc wszystkich, którzy mogliby go rozpoznać.