Pierwsze publiczne liceum w Wesołej startuje z nowym rokiem szkolnym

Liceum CLXIII w Wesołej rozpoczęło swoją działalność 1 września 2019 roku. Do tej pory funkcjonowało w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Starej Miłośnie, czekając na zakończenie budowy nowego obiektu. Teraz, pod adresem ul. Słowackiego 3, powstał nowoczesny i komfortowy budynek szkolny. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł prawie 45 milionów złotych.

Nowy budynek liceum ma jedno piętro i powierzchnię prawie 6 tys. m2. Znajduje się w nim 20 sal lekcyjnych, biblioteka i stołówka. W projekcie uwzględniono również aulę widowiskową na ponad 200 miejsc oraz patio, które umożliwi uczniom relaks na świeżym powietrzu w ciepłe dni. Obok głównego budynku znajduje się sala sportowa o powierzchni 700 m2 z siłownią. Łącznie, liceum ma miejsce dla 600 uczniów w 16 oddziałach.

Budynek liceum został wyposażony w ekologiczne źródła ciepła, takie jak pompy ciepła, a część dachu pokryto panelami fotowoltaicznymi do produkcji energii elektrycznej. W trosce o komfort młodzieży i personelu szkoły, budynek wyposażono również w ogrzewanie podłogowe, mechaniczną wentylację oraz refleksole w oknach, zabezpieczające przed nadmiernym nasłonecznieniem.