Weekendowy remont na Puławskiej przyniesie zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Tramwaje kursujące ulicami Marszałkowską i Puławską, w Warszawie, zostaną wyłączone z ruchu przez weekend 13 i 14 kwietnia. Ulice te, na odcinku pomiędzy pl. Zbawiciela a ul. J.P. Woronicza, będą niedostępne dla tramwajów. W związku z tym, pasażerowie linii 4, 10, 18 i 31 muszą liczyć się ze zmianami tras. Taka sama sytuacja dotyczy autobusów obsługujących linię numer 218. Dodatkowo, uruchomiony zostanie specjalny autobus zastępczy.

Przerwa w funkcjonowaniu tramwajów jest wynikiem prac remontowych, które mają na celu podłączenie trasy do Wilanowa do węzła torowego przy ulicy Puławskiej. Prace te obejmują m.in. podłączanie sieci trakcyjnej oraz zwrotnic umożliwiających skręcanie tramwajom jadącym do Wilanowa. Po ich zakończeniu, w kolejnych dniach planowane są pierwsze techniczne testy jazdy po nowych torach na ul. Goworka.

Z powodu tych zmian, tramwaje linii 4 zostaną skierowane na objazd ulicami Nowowiejską, al. Niepodległości, Wołoską, J.P. Woronicza i Puławską, d pętli na Wyścigach. Tramwaje linii 10 i 18 zakończą swój bieg na przystanku Metro Politechnika, gdzie zmienią swoje numery i kontynuują podróż po trasie innej linii. Natomiast tramwaje linii 31 będą kursowały pomiędzy PKP Służewiec a Wyścigami. Autobusy lini 218 zatrzymają się przy Metrze Wierzbno. Autobusy zastępcze Z-4 będą jeździły co około 7 i pół minuty w sobotę, i co 10 minut w niedzielę, między pl. Konstytucji a Metrem Wilanowska.