Rękawice powlekane lateksem sposobem na skuteczną ochronę dłoni w miejscu pracy

Zadaniem środków ochrony osobistej jest zapewnienie pracownikom należytego zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. W miejscu pracy mogą być rozmaite zagrożenia, dlatego pracodawca musi dostosować się do obowiązujących zasad BHP. Wymusza to na nim kodeks pracy. Niezapewnienie środków ochrony typu rękawice robocze wiąże się z nałożeniem kary. Zdrowie i bezpieczeństwo pracownika zawsze powinny być kwestią priorytetową.

Czym wyróżniają się rękawice powlekane lateksem?

W przypadku rękawic powleczonych lateksem można mówić o wysokim komforcie użytkowania. Zapewniają świetną chwytność. Są odporne na przetarcia i rozdarcia. Cechuje je wysoka wytrzymałość, co przekłada się oczywiście na wydłużoną żywotność. Rękawice robocze lateksowe są przyjemne w dotyku, mają szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je na budowie, w magazynie i ogrodzie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych stosuje się specjalne rękawice lateksowe z ociepleniem. Zapewniają one należytą ochronę przed wychłodzeniem. Warto też wiedzieć, że w warstwie lateksowej są niewielkie otwory, co przekłada się na przewiewność i chroni przed przegrzaniem. Rękawice lateksowe wyróżnia nieprzeciętna przyczepność, elastyczność, wysoka odporność na zużycie, niepodatność na ścieranie. W sprzedaży są nawet warianty ze ściągaczem i sztywnym mankietem.

Jak wybrać odpowiednie rękawice robocze lateksowe?

Rękawice powlekane lateksem występują w wielu wariantach do wyboru. Istotne jest to, aby dopasować je do charakteru wykonywanej pracy, konkretnych warunków panujących w danym otoczeniu. Oczywiście warto od razu zaznaczyć, że rękawice robocze lateksowe w każdym wydaniu należycie chronią przed uszkodzeniem naskórka, rozmaitymi substancjami i kontuzjami. Tego typu środki ochrony osobistej mają być odporne na przetarcia, przebicie, działania niebezpiecznych substancji. Nie ma jednych uniwersalnych rękawic, które ochronią przed wszystkimi zagrożeniami. Niektóre zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie nadają się do kontaktu z substancjami chemicznymi.

Przy wyborze środków ochrony indywidualnej zawsze należy mieć na uwadze symbole stosowane przez producentów. Wskazują one na to, jaką dokładnie ochronę zapewniają poszczególne modele rękawic. Należy mieć je na uwadze i stosować zgodnie z przeznaczeniem. Rękawice robocze powlekane lateksem mogą zabezpieczać przed czynnikami mechanicznymi, zimnem, drobnoustrojami, prądem elektrycznym, przebiciami, substancjami chemicznymi. W przypadku oznaczenia cyfrowego maksymalny poziom ochrony zawsze zapewnia najwyższa cyfra. Bardzo ważne jest także dobranie właściwego rozmiaru rękawic. Mają być one dopasowane, ale nic nie może uciskać, podrażnień skóry, zaburzać przepływu krwi.