Świąteczne rozbłyski i atrakcje w Pałacu Zamkowym w Warszawie

Warszawska choinka, której zapłon przyciągnął o 18:00 prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego wraz z dziećmi w czapeczkach przypominających renifery, zaczęła błyszczeć na placu Zamkowym.

Ta monumentalna 27-metrowa choinka, wykonana z nowoczesnych, energooszczędnych materiałów i pięknie oświetlona przez ponad 40 tysięcy diodowych światełek LED RGB, stała się centralnym punktem placu Zamkowego.

Niezwykła iluminacja świąteczna na Trakcie Królewskim oraz ulicy Świętokrzyskiej została uruchomiona od środy. Przejście pośród tętniących światłem dekoracji jest jak podróż w czasie do Warszawy sprzed 50 lat, gdzie można podziwiać różnego rodzaju bombki, choinkowe lampki, łańcuchy z korowego papieru oraz saturatory, wagę sklepową czy telefon z tarczą. Nie zabrakło również klasycznych aut marki Warszawa i Syrena oraz ikonicznego motoroweru Ryś.

Z myślą o najmłodszych, na Skwerze Hoovera przygotowano retro karuzele i zabawki, które umożliwią im zaznajomienie się z klimatem dzieciństwa swoich dziadków. Aby zapewnić komfortowe warunki dla mieszkańców i gości chcących podziwiać świetlne ozdoby, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą zamienione w deptak we wszystkie grudniowe weekendy oraz w okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wszystkie iluminacje będą dostępne do połowy lutego przyszłego roku.

Warszawa, jako gospodarz Warszawskiego Festiwalu Świątecznego, oferuje również szereg innych atrakcji. W przedświątecznych weekendach odbędą się koncerty obok Hotelu Bristol, na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza i Skwerze ks. Jana Twardowskiego, które rozpoczną się o 15:45 pokazem świetlnym. Następnie muzyczne świętowanie potrwa do godziny 20:00, po czym ponownie odbędzie się pokaz świetlny. Wśród wykonawców znajdą się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mykanów, Soliści Teatru Muzycznego, Teatr A3, Brass Federacja, Chór Akademicki Politechniki, Stan Breckenridge oraz Teatr Plastyczny Makata. Dodatkowo w okolicy Podzamcza wystąpią teatry uliczne.

12 grudnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się Koncert Warszawskie Kolędowanie. Niestety, bilety na koncert zostały już wyprzedane, ale będzie on retransmitowany na antenie TVN w Wieczór Wigilijny. W koncercie wezmą udział czołowi polscy artystyzy, którzy zaśpiewają najpiękniejsze kolędy przy akompaniamencie Sinfonii Varsovii. Wśród nich znajdą się między innymi Kayah, Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Piotr Kupicha, Stanisław Sojka, Ewa Farna, Natalia Nykiel i Beata Kozidrak.